Instalacja robotów koszących

Możesz mieć najlepszą kosiarkę automatyczną, ale bez odpowiedniego przygotowania instalacji nie osiągniesz zadawalającego efektu.
Musisz wiedzieć, że są użytkownicy robotów koszących, którzy wychwalają to osiągniecie techniki pod niebiosa. Ale są też tacy, którzy nie chcą więcej słyszeć o automatycznej kosiarce do trawy.

Wybierając robota koszącego jesteś zapewniany przez hasła reklamowe o tym, że zaraz po jego zakupie zapomnisz o wszelkich obowiązkach związanych z koszeniem trawy. Czy tak faktycznie będzie?
Jest to możliwe, że twój trawnik stanie się niemal bezobsługowy, ale musisz zapewnić odpowiednie warunki twojemu robotowi koszącemu już przy instalacji. 100% bezobsługowy trawnik? Nie przesadzajmy, ale o koszeniu trawy będziesz mógł praktycznie zapomnieć.

Stosujemy nieszablonowe rozwiązania w zakresie prowadzenia linii ograniczającej, dzięki czemu dajemy Wam trawnik o możliwie wysokim współczynniku bezobsugowości. Sekret w tym taki, że parametry z instrukcji montażu producenta czasem można nagiąć i warto wiedzieć, w któych przypadkach można zrobić to bezpiecznie.

Instalacja robotów koszących przebiega szybko i sprawnie – mamy w tym wprawę.

Zastosuj się do naszych wskazówek i zapomnij o koszeniu trawy:

  1. Wybierz odpowiednią kosiarkę automatyczną, która poradzi sobie optymalnie na twoim trawniku. Kosiarki automatyczne działają według różnych algorytmów. Są na przykład modele, które kosza krawedź trawnika jadąc wzdłóż niej, a są takie, które najezdżają na nią dziobem. Są roboty, które wracają do bazy ładującej po obrzeżu trawnika, a są też takie, którym instaluje sie dodatkowe linie doprowadzające. Które rozwiązanie będzie lepsze? To wszsytko zależy od kształtu twojego trawnika oraz od stopnia jego złożoności.
  2. Zastosuj obrzeże wokół trawnika, szczególnie przy wysokich przeszkodach typu murek, płot, które bezpośrednio sąsiadują z trawnikiem. Pozowoli to na stworzenie buforowej przestrzeni między wysoką przeszkodą, a trawnikiem. Bez tego bufora, ze względu na ograniczenia techniczne każdej kosiarki automatycznej, powstał by tam grzebień niedokoszonej trawy. Jeśłi jesteś na etapie tworzenia nowego ogrodu i myślisz o zaintalowaniu robota koszącego. Skontaktuj się z nami, aby dobrać odpowiedniej szerokości obrzeże i zastosować je w odpowiednim miejscu.
  3. Gdy trawnik graniczy z ozdobnymi kamyszkami możesz utwardzić pas kamieni przylegający bezpośrednio do trawnika, stosując wzmocnienie w postaci tzw. agrokraty. Uzyskasz dzięki niej świetny efekt wizualny (kamyk ozdobny zaraz przy zielonej trawie), a robot koszący będzie mógł swobodnie na niego wjechać, by dokosić każde źdźbło trawy.
  4. Stację dokująca umieść w takim miejscu, byś nie musiał korzystać z wykaszarki (przykład rozwiązania w filmie obok).
  5. Wąskie przejazdy między trawnikami lub sekcjami trawnika zaplanuj tak, aby ich szerokość była dostosowana do możłiwości wybranej kosiarki. Pamętaj też o odpwiednej nawierzchni, aby robot koszący nie grzązł np w korze, luźnym piasku, ozdobnych kamieniach ogrodowych.
  6. Do możliwego minimum ogranicz dodatkowe przeszkody w obrębie trawnika. Im więcej takich przeszkód tym trudniej kosiarce automatycznej dotrzeć w każde miejsce trawnika.
Instalacja robota koszącego - plan

Zapoznaj się z materiałem filmowym, ale pamiętaj, że każdy trawnik to indywidualny projekt. Nie zawsze możesz wszystko zrobić tak jak chcesz i jak być powinno. Ale nie oznacza to, że kosiarka automatyczne nie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Bywa, ze trzeba pójść na pewne ustępstwa i po prostu raz na 2 tygodnie użyć podkszarki do trawy by w newralgicznych miejscach wspomóc robtota koszącego. Zapraszamy również do kontaktu – szczerze ocenimy, co możemy „wyciągnąć” z twojego orgodu i określimy wspólnie, czy te efekty i rezultaty będą Cię satysfakcjonowały.

ZOBACZ JAK SAMEMU WYCENIĆ KOSZT INSTALACJI ROBOTA KOSZĄCEGO

Chcesz porozmawiać w sprawie robotów koszących?

Zobacz nasze realizacje

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami wideo, na których zobaczysz wiele trawników, gdzie pracują już roboty koszące. W materiałach dowiesz się dlaczego zastosowano akurat tą kosiarkę na konkretnym trawniku oraz jak ona się tam spisuje. Pewnie znajdziesz też ogród podobny do Twojego, co może ułatwić Ci podjęcie decyzji w kwestii wyboru urządzenia, które najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Pamiętaj, że jeśli masz nadal wątpliwości to służymy pomocą – koniecznie dzwoń lub pisz.

Poczytaj też o: