Uruchomienie robota koszącego po zimie

Wiosenne słońce zagląda na twój trawnik? Trawa zaczyna się zielenić? Temperatura na zewnątrz zaczyna oscylować ok. 15 stopni. Tak – to czas na rozpoczęcie sozonu koszenia trawy twoją kosiarką automatyczną.

Prawoidłowe urochomienie robota koszącego po zimie jest bardzo istotne, żeby zacząć sezon bez przeszkód. Obejrzyj materiał video obok oraz zastosuj się do 6 poniższych wskazówek.

Niech to będzie wspaniały sezon dla Ciebie bez koniecznosci ręcznego, osobistego ingerowania w twój trawnik. Po to masz robota koszącego.

6 wskazówek na rozpoczęcie sezonu z robotem koszącym:

  1. Sprawdź sprawność wszelkich ruchomych mechanizmów w Twoim robocie koszącym. Skup się przede wszsytkim na kontroli swobodnego obracania się noża lub tarczy z nożami tnącymi.
  2. Uporządkuj trawnik z przeszkód, które mogłyby zakłócić pracę twojej kosiarki automatycznej. Uzupełnij dziury i wyrwy w darni trawy, posprzątaj trawnik, pozgrabiaj kłęby trawy pozostawione po wertykulacji.
  3. Przygotowanie i podłączenie stacji ładującej. Jeśli zgodnie z naszymi zaleceniami przykryłeś późną jesienią stację dokującą wiaderkiem – usuń je. Podłącz ponownie stację ładującą do zasilania elektrycznego.
  4. Sprawdź stan przewodu ograniczającego. Przejdź wzdłuż obrzeża trawnika i zwróć uwagę, czy przewód gdzieś nie wystaje spod darni trawy. Jeśli tak – przymocuj go pewnie kołkami do trawnika lub zakop. Ciągłość przewodu ograniczającego skontrolujesz obserwując odpowiednie wskazanie diody na stacji ładującej.
  5. Usprawnienie połaczenia kosiarka – stacja ładująca. Przeczyść, a wręcz przeszlifuj drobnym papierem ściernym styki ładujące zarówno na stacji dokującej, jak i w robocie koszącym. Styki te są oczywiście metalowe i po dłuższym przestoju mogła się na nich wytworzyć powłoka korozyjna.
  6. Uruchom kosiarkę. Załącz robota koszącego jeśli posiada on fizyczny włącznik (kluczyk – marka Cramer), umieść w stacji ładującej oraz wciśniej START (roboty marki Cramer) lub włącz automatykę (roboty Stihl iMOW)

Koniecznie obejrzyj powyższy materiał wideo, aby przyswoić sobie lepiej zdobyte tutaj informacje oraz poznać więcej szczegółów.

Dlaczego warto oddać robota koszącego na przegląd do serwisu?

Wiesz już jak robota koszącego przygotować do sezonu. Zalecamy jednak, aby raz w roku kosiarka trafiła do serwisu. Dlaczego? Oto kilka powodów i czynności serwisowych, których nie wykonasz samodzielnie, a warto je raz do roku przeprowadzić. Jeśli jesienią twoja kosiarka autoamatyczna nie trafiła na serwis to zerknij dlaczego warto nam powierzyć uruchomienie robota koszącego po zimie, a raczej jego serwis przed uruchomieniem:

chcesz zlecić serwis przedsezonowy robota koszącego?

Zgłoś serwis online

Poczytaj też o: