Wycena instalcji robota koszącego – 5 kroków jak wykonać to samodzielnie

Chcesz mieś bezobsługowy trawnik?
Wybrałeś już wstępnie robota koszącego dla siebie?
Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja wybranego urządzenia?

Obejrzyj filmik z instruktażem jak samemu, w pięciu krokach dokonać wyceny instalacji i zapoznaj się ze szczegółami poniżej. Postępując według tych wskazówek poznasz orientacyjną cenę kompletnej instalacji.

Wycena instalacji robota koszącego w pięciu krokach:

  1. Naszkicuj plan ogrodu na kartce A4. Uwzględnij jego orientacyjny kształt, a także wszelkie klomby, drzewa oraz nasadzenia w obrębie ogrodu. Na planie narysuj przebieg linii ograniczającej pole pracy kosiarki automatycznej. Wszystkie nasadzenia i trwałe przeszkody, szczególnie takie, na których kosiarka automatyczna mogłaby ugrzęznąć, otocz przewodem ograniczającym, tak aby zachować jego ciągłość. Sugeruj się zamieszczoną instrukcją filmową powyżej oraz poglądowym planem ogrodu obok.
  2. Zaplanuj miejsce posadowienia stacji ładującej. Pamiętaj, że powinna sie ona znaleźć na obwodzie trawnika, a sąsiadujące miejsce o wymiarach ok 2x2m, powinno być pozbawione jakichkolwiek stałych przeszkód. Ładowarka nie powinna znajdować się na żadnej pochyłości terenu. W odległości nie więcej niż 8m od ładowarki powinno znajdować się gniazdo elektryczne 230V. Dobrze, gdy ładowarka znajduje się w zacienionym miejscu.
  3. Przejdź wzdłóż zaplanowanej linii kładzenia przewodu ograniczającego, po krawędzi trawnika oraz dookoła wszelkich klombów i nasadzeń wewnątrz jego powierzchni, uwzględniając doprowadzenie przewodu od obrzeża trawnika ku tym nasadzeniom oraz jego powrót (zapoznaj się z instrukcją filmową powyżej). Odmierz krokami długość przewodu ograniczającego.
    Jeśli wybrałeś kosiarkę automatyczną z funkcją linii doprowadzającej – pamiętaj, aby do obmierzonego obwodu trawnika dodać długość tej linii.
  4. Oblicz orientacyjnie powierzchnię trawnika oraz przewymiaruj ją o 15-20%. Na podstawie tego wyniku wybierz odpowiednie urządzenie dla rozmiaru twojego trawnika. ZOBACZ OFERTĘ!
  5. Przemnóż długość linii ograniczającej przez stawkę za metr bieżący instalcji przewodu (aktualna stawka poniżej), dodaj cenę wybranego robota do obliczonej wartość instalacji, a poznasz orietacyjnie całowity koszt, jaki wiąże się z uzyskaniem bezobsługowego trawnika.
Instalacja robota koszącego - plan
Klomb - instalacja robota koszącego

Zachęcamy do obejrzenia powyższego filmiku, na którym demonstrujemy jak w przybliżony sposób dokonać takiej orientacyjnej wyceny.

Stawka za 1 metr bieżący instalcji przewodu ogarniczającego/doprowadzającego kosiarki automatycznej:

8 zł

(Przedstawiona cena jest ceną brutto, za 1mb położonego przewodu. Uwzględnia ona usługę położenia przewodu wraz z materiałami eksploatacyjnymi koniecznymi do jego ułożenia: kołki montażowe, złączki itp.)

Chcesz porozmawiać w sprawie robotów koszących?

Poczytaj też o: