Roboty koszące Stihl – seria RMI

…youRELAX … iMOW…
(…Ty odpoczywasz … ja koszę…)

…youPLAY … iMOW…
(..Ty grasz, bawisz się … ja koszę…)

Stihl Imow - Leszno instalacja

chcesz porozmawiać w sprawie robotów koszących?

My dokonujemy instalacji robota koszącego Stihl iMOW

My, w konsultacji z Tobą. Układamy plan koszenia trawnika, by iMOW nie kolidował z Twoimi aktywnościami na trawniku

iMOW kosi trawnik, a Ty masz godzinę, dwie, a może więcej (tygodniowo) do swojej dyspozycji

Roboty koszące iMOW – instalacja

Instalacja robota koszącego Stihl iMOW polega na umiejscowieniu stacji dokującej (ładowarki) w dogodnym miejscu oraz na rozciągnięciu przewodu ograniczającego strefę pracy kosiarki dokoła trawnika. Te czynności możesz nam zlecić. Możesz wybrać sposób kładzenia przewodu (na trawniki, czy pod ziemią). Mamy ogromne doświadczenie w instalacji robotów koszących iMOW i realizujemy nawet nietypowe przedsięwzięcia.

Kolejny etap to zaprogramowanie robota, a więc określenie specyfiki jego pracy – ustalenie tygodniowego planu koszenia, ustalenie częstotliwości koszenia krawędzi trawnika oraz ustalenie (jeśli to konieczne) stref koszenia na trawniku.

Lubisz majsterkować? Doradzimy Ci jak samemu wykonać instalację robota.

Roboty koszące Stihl Imow instalacja Leszno
Instalacja robotów koszących Leszno
Programowanie robotów koszących Stihl Imow

Roboty koszące iMOW – zasada działania

Po zaprogramowaniu robot koszący Stihl iMOW w tygodniowych cyklach opiekuje się twoim trawnikiem ponieważ działa w trybie automatycznym. Kosi trawnik w wyznaczonych godzinach pracy i sam wraca do stacji dokującej w celu naładowania akumulatora.

Co się dzieje ze skoszoną trawą? iMOW ścina trawę cyklicznie i na tyle często, że odpad jest bardzo krótki. Mulczujący nóż mieli trawę i pozostawia ją na trawniku. Eliminuje to konieczność zagospodarowania skoszonej trawy, a zarazem użyźnia trawnik. Rozkładająca się trawa jest przecież materiałem organicznym (nawozem naturalnym).

Koszenie trawnika odbywa się po losowo wybranych przez robota ścieżkach. Dlaczego? Ponieważ ryzyko pominięcia któregokolwiek punktu jest bardzo małe, a nieukierunkowane ścieżki pozytywnie wpływają na strukturę trawnika – brak sztucznie ukierunkowanego wzrostu trawy oraz brak widocznych ścieżek jazdy robota.

Roboty koszące Stihl iMOW – zalety

Wyświetlacz

Roboty iMOW posiadają bardzo czytelne wyświetlacze oraz panele obsługowe z intuicyjnym menu, które umożliwiają na każdym etapie użytkowania dokonania niezbędnych zmian dotyczących zarówno planu koszenia, jak i szczegółowych ustawień kosiarki.

Roboty koszące z czujnikiem opadów

iMOW posiada czujnik opadów, który jest w pełni konfigurowalny. Można ustawić jego czułość lub zupełnie go dezaktywować. Robot koszący w związku z tym reaguje na warunki atmosferyczne i nie kosi w deszczu, oszczędzając tym samy Tobie dodatkowych zabiegów związanych z czyszczeniem oklejonego kosiska i kół mokrą skoszoną trawą. Dezaktywacja czujnika opadów zezwala robotowi na koszenie w każdych warunkach pogodowych.

Roboty koszące, a GPS / GPRS

iMOW w wersji C (communication), a więc modele RMI422PC, RMI522V oraz RMI632PC, posiadają moduł GPRS, który pozwala na przesył danych oraz lokalizację GPS urządzenia. Modele z GPS jeszcze dokładniej koszą trawnik, gdyż maja możliwość ustawienia stref koszenia trawnika, co jest zalecane w przypadku trawników o skomplikowanych kształtach. iMOW w wersji C może być również sterowany zdalnie – za pomocą smarfona lub tabletu.  Komunikacja GPRS ma żadnych dodatkowych miesięcznych kosztów użytkowania – są one zawarte w cenie robota.

iMOW optymalizuje swój czas pracy biorąc pod uwagę wielkość trawnika, jaką ma do skoszenia, czas aktywności, który mu określiłeś oraz warunki pogodowe przeszłe, obecne, a nawet w przypadku wersji C – przyszłe – na podstawie prognoz pogody. Dzięki temu robot koszący dobiera odpowiednie czasy koszenia i ładowania, tak aby optymalnie skosić trawnik, a zarazem dobrać odpowiednie cykle ładowania dla uzyskanie możliwie wysokiej żywotności akumulatora.

iMOW jest zabezpieczony przed kradzieżą za sprawą możliwości nadania kodu PIN, który uniemożliwia uruchomienie kosiarki osobom postronnym. Wersja C ponadto poinformuje cię wysyłając komunikat w Twojej aplikacji na smatfonie lub tablecie, gdy kosiarka opuści wyznaczoną strefę roboczą. Ponadto roboty z GPS można lokalizować zdalnie.

Roboty koszące Stihl – bezpośredni powrót do bazy

Jeśli jest taka potrzeba – można zaprogramować powrót robota do ładowarki po różnych ścieżkach. Standardem jest, że roboty koszące Stihl wracają do bazy wzdłuż krawędzi trawnika, jednak najnowsze modele RMI422PC oraz RMI522C posiadają funkcę bezpośredniego powrotu do ładowarki. Jest on możliwy bez stosowania jakiejkolwiek lini doprowadzącej. Jest to rewolucyjna zmiana technologiczna wykorzytująca mapowanie terenu, która znacznie skraca czas odnajdywania stacji dokującej. Dzięki temu, robot wraca najkrótszą drogą do łądowarki i więcej czasu poświęca na efektywną pracę, czyli koszenie trawnika.

iMOW dostosowuje prędkość jazdy w czasie koszenia do warunków panujących na trawniku (kąt nachylenia podłoża, wysokość koszonej trawy itp.)

iMOW radzi sobie nawet w pagórkowatym terenie na wzniesieniach 25-45% (w zależności od wybranego modelu kosiarki)

Stihl Imow - Leszno instalacja
Stihl Imow - kosiarki automatyczne

Roboty koszące – dobór

Zastanawiasz się, które z kosiarek automatycznych iMOW będzie odpowiednia dla twojego trawnika – przeanalizuj ich dokładne cechy oraz skontaktuj się z nami- doradzimy Ci, który model wybrać.

Wybór robotów koszących Stihl Imow

chcesz porozmawiać w sprawie robotów koszących?

Wybierz swojego robota Stihl iMOW

Zachęcamy również, do zapoznania się ze stroną producenta, aby poznać więcej szczegółów dotyczących robotów koszących Stihl iMOW.

Poczytaj też o: