Jak przygotować robota koszącego Stihl iMOW RMI… do zimy?

Sezon ogrodowy chyli się ku końcowi? Trawa już nie rośnie? Temperatura coraz niższa? A robot koszący nadal jeździ tam i z powrotem dokaszając ostatnie źdźbła trawy. Czy to już koniec sezonu dla naszego trawnikowego pomocnika? Jak przygotować kosiarkę automatyczną do sezonu zimowego? Zastosuj się do kliku umieszczonych poniżej wskazówek, aby wiosną móc wcisnąć jedynie klawisz start na kosiarce i cieszyć się wciąż dobrze utrzymanym trawnikiem. Jesteś użytkownikiem robota koszącego Stihl iMOW serii RMI? Przeczytaj i obejrzyj co zrobić.

Zakończenie sezonu robota Stihl iMOW serii RMI

 1. Koniec sezonu dla robota koszącego, następuje w momencie, gdy porost trawy późną jesienią wyhamowuje do zera. Zazwyczaj jest to w wtedy, gdy temperatura spada permanentnie poniżej 5 stopni Celsiusa.
 2. Zadbaj, by akumulator robota koszącego był naładowany do poziomu minimum 80%, żeby zapobiec jego samorozładowaniu przez okres zimowego przestoju.
 3. Odłącz stację ładującą od zasilania i zabezpiecz ją przed bezpośrednim kontaktem z zalegającym zimą śniegiem. Polecamy przykryć jej głowicę ładującą wiaderkiem, aby nie została ona zasypana przez zimowy śneg, a w czasie wiosennych roztopów zalana.
 4. Sprawdź stan noża robota koszącego i w razie potrzeby wymień ostrze na nowe, żeby niemartwić się tym wiosną.
 5. Oczyść kosisko, nóż oraz całe urządzenie z zanieczyszczeń, które z pewnością po trudach sezonu przykleiły się do kosiarki.
 6. Włącz funkcję przestoju zimowego kosiarki, ponieważ ograniczy to jej zużycie energii
 7. Przechowuj robota w pomieszczeniu, w którym przez całą zimę panuje dodatnia temperatura (garaż, piwnica, magazynek, pomieszczenie gospodarcze), aby akumulator Twojego robota cieszył się długą żywotnością. Niskie temperatury źle wpływają na sprawność akumulatorów.
 8. PAMIĘTAJ, że to co przeczytałeś w powyższych puntach to podstawowe zabiegi. Roboty koszące Stihl iMOW wymagają również corocznego przeglądu w serwisie, do którego zachęcamy, a który możesz połączyć zamknięciem sezonu Twojej kosiarki.

Zachęcamy do obejrzenia powyższego filmiku, na którym troszkę bardziej szczegółowo wyjaśniamy i pokazujemy, jak przezimować kosiarkę automatyczną Stihl iMOW RMI.

Dlaczego warto oddać robota koszącego Stihl iMOW do serwisu po sezonie?

Wiesz już jak przygotować do zimy robota koszącego Stihl iMOW. Zalecamy jednak, aby raz w roku robot trafił do serwisu. Dlaczego? Oto kilka powodów i czynności serwisowych, których nie wykonasz samodzielnie, a warto je raz do roku przeprowadzić. Zerknj na listę poniżej i na film w skrócie ukazujących przygotowanie robota koszącego w serwisie Tora Narzędzia:

 • Nie demontuj samodzielnie osłony urządzenia – jej demontaż wymaga kalibracji.
 • Aktualizację oprogramowania dokonasz tylko w autoryzowany serwisie Stihl – zapraszamy
 • W naszym serwisie dokonamy konserwacji i zebezpieczjącego przed wilgocią smarowania styków elektrycznych złączek sygnałowych robota – minimalizowanie błędów pracy
 • Ustawimy przypomnienie o następnym przeglądzie, abyś był na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania

chcesz zlecić serwis posezonowy robota koszącego?

Zgłoś serwis online

Poczytaj też o: