Przygotowanie robota koszącego Cramer do zimy

Późną jesienią, gdy trawa przestaje rosnąć, a temperatura spada do niskich wartości, nadchodzi czas na przezimowanie robota koszącego. O Twoją kosiarkę automatyczną należy odpowiednio przechowywać, a także przygotować ją do zimowego magazynowania. Polecamy zastosować się do poniższych wskazówek, aby zrobić to prawidłowo, ponieważ z pewnością wiosną będziesz chciał rozpocząć koszenie wciskająć jedynie przycisk START. Przeczytaj, obejrzyj i zastosuj się do poniższych wskazówek, aby wiosną nie mieć trudności ze swoją kosiarką automatyczną Cramer.

Przygotowanie do zimy robotak koszącego Cramer RM1000-RM2700 – wskazówki

  1. Kiedy? Gdy temperatura na zewnątrz notorycznie spada poniżej 5 stopni Celsiusza.
  2. Sprawdź, czy akumulator jest naładowany do poziomu minimum 80%, aby zapobiec jego głebokiemu samorozładowaniu w czasie przestoju zimowego
  3. Odłącz stację ładującą od prądu i zabezpiecz ją przed opadami śniegu. Przykryj ją na przykład wiaderkiem, w ten sposób unikniesz zalania wodą z topniejącego wiosną śniegu.
  4. Wyłącz zasilanie robota przez przekręcenie kluczyka.
  5. Sprawdź, w jakim stanie znajduja się ostrza robota koszącego. Jeśli jest taka konieczność, wymień je, aby wiosną mieć to z głowy.
  6. Oczyść robota, a szczególnie jego tarczę z nożami. Zajrzyj tez pod pokrywę wierzchnią, ponieważ tam zbiera się mnóstwo trawy i innych zanieczyszczeń.
  7. Magazynuj robota w pomieszczeniu, w którym całą zimę będzie panowała dodatnia temperatura, gdyż tym sposobem przedłużysz żywotność akumulatora Twojego urządzenia.
  8. PAMIĘTAJ również o tym, żeby raz w sezonie dostarczyć robota na przegląd do serwisu. Możesz to zrobić właśnie na zakończenie sezonu i powierzyć nam, przy okazji, czynności obsługowe, o których dowiedziałeś się powyżej.

Zachęcamy także do obejrzenia powyższego filmiku, na którym wizualnie i z nieco większymi szczegółami zapoznasz się z tajnikami posezonowej obsługi kosiarki automatycznej marki Cramer.

Dlaczego oddać raz w roku robota koszącego do serwisu?

Czyszczenie i zabezpieczenie robota koszącego na okres zimowy jest bardzo istotne, ale pamiętaj, że warto raz w roku oddać go do autoryzowanego serwisu. Dlaczego? Ponieważ nie polecamy zaglądania do wnętrzności robota koszącego we własnym zakresie, a są tam elemty, które wymagaja zabezpieczenia, przeglądu i konserwacji. Zobacz jak postępujemy w serwisie TORA Narzędzia z robotami koszącymi na przykładzie robota marki Stihl:

chcesz zlecić serwis posezonowy robota koszącego?

Zgłoś serwis online

Poczytaj też o: